• Mezoterapia igłowa


 

 

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna, wykorzystywana od lat w medycynie metoda służąca poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji. Stosowana jest również w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych lub preparatów mających opóźnić proces starzenia się skóry. Substancje te wstrzykuje się śródskórnie bardzo cienką igłą. Mezoterapia wykorzystuje roztwory zwane koktajlami, które stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących dobieranych w zależności od potrzeb pacjenta. Koktajle zawierają witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy i polimlekowy, enzymy, nukleotydy i wyciągi tkankowe.

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Zwykle jest to seria 4-6 zabiegów, którą należy powtarzać co 4-6 miesięcy. Mezoterapia igłowa to zabieg, który najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

 

Mezoterapia igłowa – kiedy stosować:

 

  • siateczka zmarszczek na skórze
  • zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie
  • skóra wiotka, tracąca sprężystość i elastyczność
  • skóra odwodniona, przesuszonaskóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną
  • rozstępy
  • cellulit
  • wypadanie włosów
  • przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
  • kondycjonowanie skóry po porodzie i/lub okresie karmienia podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd.

 

Zabiegi dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb uwzględniających: obszar ciała, rodzaj cery oraz oczekiwania pacjenta. Można zastosować kuracje ogólnie poprawiające kondycję i wygląd skóry lub działające precyzyjnie na wybrany problem. Praktycznie każda okolica skóry może być poddana zabiegowi mezoterapii igłowej, najczęściej jednak są to: twarz, powieki, szyja, dekolt, kontur twarzy, dłonie, ramiona, uda, pośladki, skóra głowy.

 

Zabiegi mezoterapii dają następujęce efekty:

 

Mezoterapia działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu, bo dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio, na pożądaną głębokość (nawet 4-6 mm) do skóry właściwej. Systematycznie stosowane zabiegi mezoterapii powodują regenerację skóry oraz jej odmłodzenie. Pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, powodują wyraźny wzrost nawilżenia skóry, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Można powiedzieć, że dostarczenie skórze koktajlu zawierającego substancje aktywne sprawia, że zaczyna ona na nowo żyć i prawidłowo funkcjonować, co odbija się na poprawie jej wyglądu. Dzięki mezoterapii jesteśmy w stanie skorygować zmarszczki, poprawić kondycję włosów, przywrócić gładkość oraz koloryt skórze. Jednym słowem jest to metoda szybko poprawiająca kondycję i wygląd skóry.

 

 

Skin R - bioodbudowa zwiotczałej skóry
Korekcja uszkodzeń skóry powstałych w procesie starzenia. SKIN-R to mieszanka substancji aktywnych do restrukturyzacji skóry. Zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny i hipertoniczny roztwór aminokwasów. Substancje te intensywnie nawilżają skórę i aktywują fibroblasty, które zwiększają jej jędrność powodując neosyntezę kolagenu zabliźniającego. Uzyskuje się w ten sposób fibrozę skóry właściwej z wygładzeniem tkanek znajdujących się powyżej. W związku z tym już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu estetycznego skóry: zwiększa się przede wszystkim jędrność, spłycają się powierzchniowe zmarszczki, a skóra jest lepiej nawilżona.


Wskazania: Skin-R przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry wiotkiej z widocznymi oznakami starzenia: twarz, szyja, dekolt, pośladki, biodra, ręce, obszar nadbrzusza.

 

Skin B - biostymulacja skóry
Profilaktyka uszkodzeń skóry powstających w procesie starzenia. SKIN-B to mieszanka substancji aktywnych do biostymulacji skóry. Zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz aminokwasy - prekursory kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Aktywują one funkcje biologiczne skóry, a w konsekwencji polepsza jej działanie i stan. Kwas hialuronowy wprowadzony do skóry nawilża ją i aktywuje jej najważniejsze komórki fibroblasty, aminokwasy natomiast dostarczają biologicznych prekursorów podstawowych składników skóry. Dzięki takiemu działaniu poprawia się koloryt skóry, staje się ona bardziej elastyczna, nawilżona i świetlista.


Wskazania: gładzizna czołowa, okolica jarzmowa i policzki, bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, podbródek.

 

Skin-OX-na bazie kwasu hialuronowego, prekursorów antyoksydantów, preparat o właściwościach biostymulujących i chroniących macierz komórkową skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 

Skin-C-preparat na bazie kwasu hialuronowego i prekursorów m.in. choliny, który ma działanie biostymulujące i przywracające gęstość skóry.

 

Viscoderm


Wskazania: cellulit, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, regeneracja i odmłodzenie skóry, rozstępy, łysienie.

 

 

Cena zabiegu: od 250 zł - ustalana indywidualnie w zależności od wykorzystanych preparatów oraz obszaru zabiegu.